Sırrı Sakık DEM Partili belediyeleri hedef gösteren Aksakal ile tartıştı

TBMM’deki 23 Nisan özel oturumunda söz alan Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Önder Aksakal, Meclis’te yaptığı konuşmada, DEM Parti tarafından yalanlanan bazı belediyelerde Türk bayrağı asılmadığı ve İstiklal Marşı okunmadığı iddiaları hakkında konuştu. Aksakal, DEM Partili belediyeleri ‘kalkışma denemelerine başlamakla’ suçladı.

DEM Parti Milletvekili Sırrı Sakık, TBMM bahçesinde karşılaştığı Aksakal’a DEM Partili belediyeleri hedef gösteren konuşmasından dolayı tepki gösterdi.

Sakık’ın “Sen halka yalan söylüyor, bir partiye iftira atıyorsun” sözleriyle tepki gösterdiği Aksakal, “Niye soruşturma açtılar size? Dayı mısın sen? Eşkıyalığı dağlarda yaparsın, burada değil. Size pabuç mu bırakacağım ben” yanıtını verdi.

Sakık’ın daha sonra “Partini bir milletvekilliğine satmışsın” sözleri ise Önder Aksakal’ı sinirlendirdi. Taraflar sözlü tartışmanın ardından içeriye girdi. O anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.

SAKIK: HAK ETTİĞİ ŞEYLERİ AKSAKAL’IN YÜZÜNE SÖYLEDİM

Sakık tartışmaya ilişkin Gazete Duvar’a yaptığı açıklamada, Aksakal’ın Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı hatırlattı. Aksakal’ın DEM Parti belediyelerine iftira attığını söyleyen Sakık, “Önder Aksakal, içerideki konuşmasında bize yalan ve iftiralarla saldırdı. Halkın iradesiyle seçilen belediye başkanlarına iftira attı. Genel Kurul’da tepkimi gösterdim. Dışarıda görünce de hak ettiği şeyleri yüzüne söyledim” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir